Nem mostanában fog elektromossá válni a Forma–1, bár Jean Todt kijelentése alapján úgy tűnik, soha nem is fog.

Az FIA-elnök Todt teljesen kizártnak tartja, hogy valaha is elektromos autókkal versenyezzenek a királykategóriában:

„Teljesen értelmetlen arról beszélni, hogy a Forma–1 elektromossá válhat a közeljövőben. Két teljesen eltérő kategóriáról beszélünk. Ez nem fog megtörténni, egyszerűen nem tehetjük meg!”

A Formula E jelenleg nem rendelkezik az F1 teljesítményével, a két széria versenyautói között hatalmas különbség – talán mondanunk sem kell, hogy a királykategória gépeinek javára.

Az elektromos F1 még gyerekcipőben jár, mindössze négy éve indult el a sorozat, és akkor még két autóval lehetett egy 45 perces futamot teljesíteni, viszont a december közepén rajtoló új idény első versenyén már egy autóval is képesek lesznek végigmenni majd a csapatok.

Eközben meg...

(Fotó: autosport.com)

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

Többször is előfordult már, hogy hárman harcolnak a vb-címért az utolsó futamon

A Player kérdése: Elkezdted beszerezni a karácsonyi ajándékokat?
37% Naná, idén nem bízok semmit a véletlenre!
25% Fejben már igen, gyakorlatban még nem.
39% Van még idő, majd decemberben!
Advertisement
Hirdetés