Drága csatornafedél lesz az.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is!

Egy rosszul rögzített csatornafedél törte rommá George Russel Williamsének alját az Azeri Nagydíj első szabadedzésén, aminek következtében törölni is kellett az edzést, a szervezőknek pedig a pálya több mint 300 hasonló elemét kellett átvizsgálniuk, nehogy újra előfordulhasson hasonló eset.

Bizarr baleset miatt törölték a bakui szabadedzést

Az autó alja darabokra tört, de a pilóta megúszta.

Az egyáltalán nem boldog Williams azonnal jelezte, hogy kártérítést követel, a bakui verseny főszervezője, Arif Rahimov pedig egyérszt elmondta, hogy sajnálja a történteket, és hogy ilyen eset még az épített pályákon is előfordulhat – ahogy elő is fordult a múltban* –, de fizetni fognak:

„Többször is bocsánatot kértünk a Williamstől, a károkat pedig természetesen megtéríti a biztosító. Azt még nem tudjuk, milyen összegről van szó, de biztosan helytállunk.”

*2017-ben például a haasos Romain Grosjean szenvedett elképesztő durrdefektet hasonló okok miatt a Malajziai Nagydíj második szabadedzésén, amiért a szervezők később kártérítést voltak kénytelenek fizetni az istállónak.

Az Azeri Nagydíj egyébként a Mercedes történelmi kettős győzelmével ért véget, Bottas nyerte, de...

(Fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Panasonic kihozta a maximumot a kézipoggyászméretből

Egy ilyen őrült időmérő után szerinted ki nyeri a Monacói Nagydíjat? Szavazz!

Verstappen szinte már megnyerte a monacói pole-t, aztán jött a csodagyerek

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Idén tervezel külföldi nyaralást?
46% Igen
47% Nem
7% Már voltam idén külföldön nyaralni