A Red Bull hollandja ellopta a show-t az élete első Forma–1-es győzelmét ünneplő McLaren-pilóta elől.

A McLaren fiatal pilótapárosa indulhatott az első sorból a Katari Nagydíj sprintfutamán, ahol a legnagyobb kérdés az volt, hogy összejön-e Max Verstappan számára az újabb címvédés, azaz a harmadik világbajnoki cím – ehhez a hollandnak az első hatban kellett végeznie a 19 körös versenyen.

A rajtot követően a harmadik helyről rajtoló Verstappen visszacsúszott az ötödikre, tíz körrel később viszont már ismét a harmadik volt, ráadásul mindezt úgy, hogy sok versenyzést nem lehetett látni, mivel ekkorra már háromszor is be kellett küldeni a biztonsági autót (Liam Lawson és Logan Sargeant kicsúszása, valamint Esteban Ocon és Sergio Pérez ütközése miatt).

A sprintfutamot végül teljesen megérdemelten a McLaren újonca, Oscar Piastri nyerte,

ám Verstappen ellopta a show-t az élete első F1-es győzelmét ünneplő ausztrál elől, ugyanis a holland az első hatban, egészen pontosan a második helyen intették le, amivel ismét világbajnok lett a Red Bull pilótája.

Max Verstappen háromszoros világbajnok!

Max Verstappen ismét megvédte világbajnoki címét.

A Katari Nagydíj sprintfutamának első tíz helyezettje – a teljes végeredményt ITT tudod megnézni:

A futamot – magyar idő szerint – 19:00-kor rendezik, az M4 Sport élőben közvetíti.