A Red Bull 15 kör után véget vetett Max Verstappen versenyének a Japán Nagydíjon, de jó oka volt rá.

Max Verstappennek idejekorán véget ért a verseny Szuzukában, miután a rajtot követően már a második kanyarban összeütközött Charles Leclerc-rel. A vétkes fél a ferrari fiatal monacói pilótája volt – akit előbb nem, majd mégis megbüntettek –, és bár a holland az ütközés ellenére tudta folytatni a versenyt, a Red Bull végül a 15. körben kihívta a boxba, ahonnan már nem tért vissza pályára.

Az osztrák istálló csapatfőnöke, Chris Horner pedig elmondta, miért is kellett Verstappennek feladnia a szuzukai futamot:

„Olyan hatalmas mértékben sérült meg a padlólemeze, hogy elveszítette a leszorítóerő 20-25%-át, így pedig már nem volt értelme körözni. Csak felesleges kilométereket tettünk volna az alkatrészekbe, ezért döntöttünk a kiállás mellett.”

Leclerc tudja, hogy ő hibázott:

Leclerc mindent magára vállalt

Szerinte nem kérdés, ki a hibás.

Adrian Newey távozhat a Red Bulltól, ami alapjaiban változtathatja meg a Formula–1 erőviszonyait