Úgy tűnik, lemondtak a csapat sikerességéről.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A Renault Formula–1-es csapata 2016-os gyári visszatérése óta nem kezdte olyan gyengén a szezont, mint idén (nyolc futamon mindössze két konstruktőri pontot szereztek), ráadásul a francia istállónál házon belül is akadnak gondok. Számos szakember távozott önként vagy küldték el, és a csapat két pilótája, Esteben Ocon és Pierre Gasly többször balhézott egymással a pályán.

Az elismert F1-es szakíró, Joe Saward szerint Luca de Meo Renault-elnök nem véletlenül vett részt a legutóbbi futamon, a Monacói Nagydíjon – mint írja a blogján: az utóbbi napokban kiderült, hogy De Meo motorbeszállítót keres 2026-ra, ami csak azt jelentheti, hogy a Renault fontolgatja a saját projektjének feladását. Ez nem spekuláció, két rendkívül megbízható forrás is megerősítette”, ugyanakkor Saward nem zárta ki annak a lehetőségét sem, hogy a csapatot eladják, amire vélhetően az F1-be igyekvő Andretti Autosports csapna le elsőként.

(Forrás: Joe Saward, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Volt főnöke szerint csak Mick Schumachert ne igazolja le az Alpine

Günther Steiner szerint nem lenne jó választás Mick Schumacher a távozó Esteban Ocon pótlására.

Összejöhet az álompáros a Mercedesnél 2026-ra?

Toto Wolff csapatfőnök ördögi tervet szövöget.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
22% Franciaország
17% Spanyolország
8% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott