A Forma–1 nem olcsó mulatság, hát még ha meg is büntetnek.

A 2019-es idényben a tavalyi 103-hoz képest csak 83 büntetést osztott ki az FIA – ebbe a rajt- és időbüntetések, a megrovások és a pénzbírságok tartoznak bele.

Utóbbival pedig nagyon jól járt a szövetség, ugyanis 124 400 eurót, azaz mintegy 41 millió forintot zsebelt be a 21 futam során. Ami viszont egészen durva, hogy ennek az összegnek közel a kétharmadát a Ferrari hozta össze, a maranellóiak ugyanis 80 ezer eurót, vagyis közel 26 millió forintot vállaltak be belőle.

Csak az Abu-dzabi Nagydíjon történt üzemanyagszint-blama miatt 50 ezer eurós büntetést kapott az olasz istálló, míg a Japán Nagydíjon történt Charles Leclerc-Max Verstappen incidensért 25 ezer euróval sújtották. A fennmaradó 5 ezer euró pedig már tényleg csak aprópénz.

(Fotó: Scuderia Ferrari)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Megérkezett a nagyágyú: a CANAL+ belép a magyar streamingpiacra

Premierje előtt már utaztunk a megújult Mercedes-Benz S-osztályban

A Red Bull még el is gáncsolhatja a már háttérbe szorított Cunodát

A Player kérdése: Neked bejött a négyévszakos gumi?
29% Igen, az én igényeimnek teljesen megfelel.
16% Nekem felejtős, számomra nem eléggé strapabíró.
55% Nincs tapasztalatom vele.
Bonjour, Budapest! Francia pikniket tartottunk a Renault 4 E-Tech electric-ben
Hirdetés