A Ferrari Sebastian Vettel mögött akarta tartani Charles Leclerc-t, de a monacói ellenszegült az utasításnak.

Leclerc pole pozícióból várhatta az óriási Ferrari-drámát hozó Bahreini Nagydíjat, ám a rajt során két helyett is veszített: Sebastian Vettel és Valtteri Bottas is elment mellette. A finnt nagyon hamar visszaelőzte, az 5. körre pedig az élen autózó csapattársát is beérte.

Jelezte is a csapatrádión, hogy „srácok, gyorsabb vagyok nála”, amire azt a választ kapta, hogy még két körig maradjon mögötte. Nem sokkal később Leclerc azonban megelőzte Vettelt és az élre állt, vagyis szembement a Ferrari utasításával – nem úgy, mint Ausztráliában.

Eau rouge on Twitter

Charles Leclerc Ignoring (defying) the team orders at Bahrain GP CL (00:05) - "I'm quicker, guys!" Race Engineer (00:35)- Copy... "Stay there for 2 laps." CL (01:30) - Overtakes Vettel If you think you can pass the guy in front, f*cking do it. CL has a very bright future https://t.co/nmEirhr19b

Ő maga egyébként így magyarázta az esetet:

„Csak tudattam velük, hogy mi a helyzet, aztán azt a választ kaptam, hogy maradjak még két körig mögötte. De a célegyenesben kínálta magát a lehetőség, én pedig éltem vele és megszereznem az első helyet. Onnantól kezdve folyamatosan gyorsabb voltam, így csak a saját versenyemre kellett koncentrálnom.”

A futamon végül kettős Mercedes-győzelem született, de nem a Mercedes nyerte meg saját magának, hanem a Ferrari neki, pontosabban a Ferrari-motor:

Kiderült, pontosan mi okozta Leclerc győzelmébe kerülő meghibásodását

Nem az adta meg magát Leclerc autójában, amire először gyanakodtak.

Verstappen a „semmiből” nyert, mégis Pérez szemfülessége miatt marad emlékezetes a sanghaji sprint