A legendás verseny 1923 óta íródó történetében ez lesz mindössze a negyedik alkalom, hogy nem júniusban rendezik meg.

A koronavírus-járvány az autó-motor sportra is hatással van, több sorozat is teljesen leállt, és bár a Le Mans-i 24 órás autóverseny szervezői (Automobile Club de l’Ouest) sokáig kitartottak, végül ők is megadták magukat – ehhez az is hozzájárult, hogy Franciaországban kihirdetették az általános karantént, azaz a kijárási tilalmat.

Azonban már meg is van a világ egyik legrégebbi autóversenyének az új időpontja:

az eredetileg június 13-14-i időpont helyett szeptember szeptember 19-20-án rendezik meg.

24 Hours of Le Mans on Twitter

COVID19 The 88th @24hoursoflemans initially scheduled for 13-14 June, has been postponed until 19-20 September 2020. >> More : https://t.co/cM2iHviC5S #LeMans24 #WEC

Érdekesség, hogy az 1923 óta 88 megrendezett Le Mans-i verseny közül a mostani lesz a negyedik kivétel, amit nem júniusban bonyolítanak le.

(Forrás: Parc Fermé, fotó: lemans.org)

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

Többször is előfordult már, hogy hárman harcolnak a vb-címért az utolsó futamon

A Player kérdése: Elkezdted beszerezni a karácsonyi ajándékokat?
37% Naná, idén nem bízok semmit a véletlenre!
25% Fejben már igen, gyakorlatban még nem.
38% Van még idő, majd decemberben!
Advertisement
Hirdetés