A konnektorról tölthető hibridek után a Porsche is tisztán elektromos hajtású autóval készül, az egyelőre Mission E névre keresztelt négyajtós modell prototípusát pedig Mark Webber már vezethette is a gyári tesztpályán.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Mission E volt a neve a tanulmányautónak, amivel mindenkit lenyűgözött a Porsche, hiszen annak ellenére, hogy egy sportos négyajtós limuzinról van szó, jóval érdekesebb annál, ugyanis tisztán elektromos hajtású. Sokat ígérnek a számai is: a teljesítménye 600 lóerő, amivel 3,5 másodperc körüli idő alatt gyorsul százra.

Mark Webber pedig olyan szerencsés, hogy már mehetett is vele egy kört a Porsche gyári tesztpályáján.

Persze nem azzal a csodálatos formájú tanulmányautóval, ami minket is elkápráztatott, hanem már a gyártásra készülő változat erősen maszkírozott prototípusával.

Webber szerint ugyan egy kissé nehéz az autó, de az összkerékhajtás és a négykerék-kormányzás a szédületes teljesítménnyel és elképesztő fékerővel mégis nagy élménnyé teszi.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
21% Franciaország
16% Spanyolország
8% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott