Végig vezetve, óriási előnnyel nyerte az Aragóniai Nagydíjat Marc Márquez a MotoGP-ben.

A vb-éllovas hondás az egész hétvégét dominálta, egyértelmű volt, egyetlen esetben nem nyeri meg a futamot, ha nem fejezi be a versenyt. Ez nem történt meg, az élről indulva, végig vezetve nyert, ezzel megszerezte idei nyolcadik győzelmét. A MotoGP-ben ez volt az 52., összességében a 90. futamgyőzelme a spanyol klasszisnak.

MotoGP™ ?? on Twitter

A második helyért már komolyabb csapata volt, sokáig úgy tűnt, Vinales lesz a befutó, a verseny második felére azonban Dovizioso feljavult, a tizedik helyről rajtolva feljött egészen Marquez mögé. Vinales végül a harmadik helyről is lecsúszott, Jack Miller bravúrosan hajrázott, az ausztrál lett a harmadik. Valentino Rossinak gyenge versenye volt, a Doktor csak nyolcadik helyen futott be.

Az összetettben Márquez előnye már 98 pont, így már a következő versenyen bebiztosíthatja a világbajnoki címét.

(Fotó: MotoGP Facebook-oldal)