Sokaknál kiverte a biztosítékot Vettel azeri hülyesége, többek között a FIA korábbi elnökénél is.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Még mindig téma Lewis Hamilton és Sebastian Vettel hülyesége, a vélemények persze megoszlanak, hogy a brit szándékosan féktesztelt-e a németet, és hogy Vettel reakcióját még komolyabban kellene-e szankcionálni, mint az a versenyen történt (10 másodperces stop&go).

A Mercedes főnöke, Toto Wolff például kiáll a ferraris mellett, míg a  Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) elnöke, Jean Todt a FIA-döntőbíróság elé vinné a dolgot, mert „rossz hírbe keverte a sportot". Kábé vele ért egyet a szövetség korábbi elnöke, Max Mosley is, aki szerint sokkal komolyabban kellene venni a Bakuban történteket:

„Bizonyára nem leszek jóban a Ferrarival, de ami tény, az tény.

Az én javaslatom az lett volna, hogy zárjuk ki Vettelt a versenyből, és vigyük az ügyet a Világtanács elé egy tárgyalásra. Megbocsáthatatlan, ha valaki úgy viselkedik, ahogy Vettel

Ha a közúton vezet így, bevonják a jogosítványát.”

Hamilton is hasonlóképpen gondolkodik a dologról.

Hamilton: Vettel szégyenbe hozta magát ezzel a tettével

Hamilton elég keményen kritizálja Vettelt a bakui futamon történtek miatt.

(Fotó: AFP)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Hazai pályán a Red Bull: Itt az Osztrák Nagydíj menetrendje, nehogy lemaradj!

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
22% Franciaország
14% Spanyolország
9% Anglia
0% Brazília
23% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés