Magenheim doktor még szkeptikus volt, de nem ő döntött.

„…amikor Eszter, a Nagy Fehér és az Öreg a dugóban álltak, miközben sietni kellett volna egy esethez, a lány kitalálta, milyen jó lenne, ha az orvos robogózhatna, ezért előbb odaérne, ahol segítségre van szükség.

A zseniális Kulka János által megformált Magenheim erre egy olyan hahával és egy olyan hangsúlyú „de jó ötlet”-tel reagált, hogy mi a gyakornok helyében soha többet nem mondtunk volna semmit. Az élet viszont rácáfolt a doktorra: 2009-től valóban léteznek mentőrobogók is” – idéztük fel, hogyan lett a Szomszédok-ban még furcsa gondolatnak tűnő mentőmotorokból valóság.

A Szomszédokban találta ki Magenheim medikája, a mentőszolgálat tényleg megvalósította

Pedig a Nagy Fehér akkor még nem tartotta kivitelezhető ötletnek.

A sztorit azért említjük megint, mert az Országos Mentőszolgálat és az ország gyorsforgalmi útjait üzemeltető MKIF Zrt. megállapodása értelmében májustól október végéig három autópálya-mérnökségen, Gödöllőn, Martonvásáron és Bicskén motorosmentők állomásozhatnak majd, mert az cég orvosi és pihenőszobát, illetve garázst is biztosít. A mentőmotorosok nemcsak az M3-as, az M7-es és az M1-es autópályán segítenek majd, hanem a környéken élőknek is.

A mentőmotorok érthető okokból sűrű forgalomban is gyorsan tudnak haladni – más kérdés, hogy az autósok mennyire nem tudják, mit kell csinálniuk, ha feltűnik mögöttük a tükörben egy villogó-szirénázó motoros.

(Forrás: MKIF)

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Öt pikáns ajándékötlet a barátnődnek, ha idén kicsit felforrósítanád a karácsonyt

Ünnepi útmutató férfiaknak, akik olyan ajándékot akarnak adni, ami valóban megérinti a szívet

Vonzó karácsonyi képekkel hangolunk az ünnepre

A Player kérdése: Befejeződött az F1 idei szezonja. Nálad ki az év versenyzője?
29% Norris
51% Verstappen
9% Piastri
2% Russell
9% Egy másik versenyző
Advertisement
Hirdetés