Ez azért így is érzékenyen érintheti a Ferrarit és a Mercedest.

Az F1-tulaj Liberty Media szeretné az erőviszonyokat kiegyenlítettebbé tenni, ezt pedig a sportág történetében mérföldkőnek számító költségvetési sapka bevezetésével tervezi 2021-től.

A szabály maximalizálná minden F1-es istálló elkölthető pénzmennyiségét, vagyis lényegében korlátozná a nagycsapatok előnyét biztosító költségeket – ezzel a Ferrari és a Mercedes, sőt még a Red Bull hatalmasat szívna, de a kicsiknek nem oszt, nem szoroz a dolog. 

A tervek szerint a költségvetési plafont évi 150 millió dollárnál húznák meg, ám a RaceFans bennfentesektől megtudta, hogy ez az összeg nem tartható, ezért az új cél az, hogy lépcsőzetesen csökkentsék az összeget: 2021-ben 200 millió lenne a keret, 2022-ben 175 millió, 2023-ban pedig már elérnék a 150 milliót.

Eközben...

Kiszáll a Red Bull az F1-ből?

Ez nem hiszti, mint a Ferrari és a Mercedes esetében volt.

(Fotó: ESPN)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Megérkezett a nagyágyú: a CANAL+ belép a magyar streamingpiacra

Premierje előtt már utaztunk a megújult Mercedes-Benz S-osztályban

A Red Bull még el is gáncsolhatja a már háttérbe szorított Cunodát

A Player kérdése: Neked bejött a négyévszakos gumi?
30% Igen, az én igényeimnek teljesen megfelel.
16% Nekem felejtős, számomra nem eléggé strapabíró.
54% Nincs tapasztalatom vele.
Bonjour, Budapest! Francia pikniket tartottunk a Renault 4 E-Tech electric-ben
Hirdetés