A Formula–1 lassan ébredezik a rövid téli szünetből, és máris beindultak a találgatások, különösen az idén életbe lépő átfogó szabálymódosítások fényében. A kérdés adott: ki kezdi majd a következő korszakot a legerősebb pozícióból, és vajon hol áll ebben a Red Bull?

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Az osztrák istálló eddig visszafogott várakozások közepette készül, de akár úgy is mondhatnánk, hogy a várakozásai egyelőre nem túl magasak, hiszen története legnagyobb kihívására vállalkozik azzal, hogy először áll rajthoz teljesen saját fejlesztésű erőforrással. A Chris Horner csapatfőnököt tavaly, idény közben váltó Laurent Mekies maga is nyíltan elismerte a feladat nagyságát, mondván: „csak a Red Bull vállalna be ekkora kalandot”.

Ez a bátorság/merész ambíció azonban természetesen bizonytalansággal jár, hiszen felmerülhet a kérdés: a Red Bull képes lehet-e már az első pillanattól versenyképes motort építeni?

A Mercedes és a Ferrari évtizedes tapasztalata ezen a téren kétségtelen előnyt jelent számukra. A Red Bull ezt a hátrányt agresszív mérnöki toborzással próbálta csökkenteni, amelynek során számos szakember érkezett a Honda-partnerségből és a Mercedestől is – például a Mercedes sikeres V6-korszakának egyik kulcsembere, Ben Hodgkinson ma már a Red Bull erőforrás-projektjét vezeti.

Bár a kérdőjelek jogosak, korai lenne már most leírni a Red Bull 2026-os esélyeit

Az osztrák istálló motorprojektje évek óta készül, ráadásul a Ford technikai támogatása is komoly hátteret ad. Különösen az elektromos rendszerek terén számít sokat az amerikai gyártó tapasztalata, hiszen az új szabályok szerint az akkumulátor a teljes teljesítmény közel 50%-áért felel majd.

Még ha a szezon eleje nehéznek is bizonyulna, a szabályozás lehetőséget ad a lemaradó gyártóknak, a felzárkózásra (extra fejlesztési munkát végezhetnek), így az erőviszonyok akár idény közben is jelentősen átrendeződhetnek.

A Red Bull legnagyobb fegyvere azonban továbbra is a négyszeres világbajnok Max Verstappen marad, aki újra és újra bebizonyította, hogy nem tökéletes technikával is képes kiemelkedő eredményeket elérni – erre tökéletes példa a 2025-ös szezon: a McLaren rendelkezett a legerősebb autóval, mégis Verstappen több futamot nyert, mint bárki más.

Mindent összegezve a Verstappen–Red Bull páros továbbra is az egyik legveszélyesebb kombináció a mezőnyben, és ha a holland pilóta úgy érzi, nincs veszítenivalója, abból rendszerint valami egészen különleges születik: versenyképes közelségben tartja a csapatát és magát – erre pedig 2026-ban, amikor a fejlesztési ütem dönthet el mindent, szükség is lehet.

(Forrás: Racingnews365.com, fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Hazai pályán a Red Bull: Itt az Osztrák Nagydíj menetrendje, nehogy lemaradj!

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
30% Argentína
21% Franciaország
15% Spanyolország
13% Anglia
0% Brazília
21% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés