Messze nem ez egy Tesla első olyan balesete, amikor önvezető módban ütköznek az autóval, de a korábbiaknál érdekesebb abban, hogy éppen egy rendőrautónak sikerült nekivezetni a Model S-t. Szerencsére nem történt nagyobb baj.

Autopilot módba kapcsolva ütközött neki egy rendőrautónak egy Tesla Model S a kaliforniai Laguna Beachen. A rendőrautóban szerencsére éppen nem ült senki, és a Tesla sofőrje is csak könnyebb sérülést szenvedett. Az eset azonban ismét felveti azt a kérdést, hogy mire használható, és meddig terjednek az Autopilot határai.

Sokan teljesen önvezető módnak vagy robotpilótának vélik, pedig a Teslánál is úgy tartják, hogy az Autopilot nem a vezető helyettesítésére szolgál, hanem csak kényelmesebbé teszi az utat.

Nem tudni, hogy a mostani esetben a sofőr az utat figyelte-e, vagy mással volt elfoglalva, de azt kiolvasták a fedélzeti számítógép adataiból, hogy 1 perc 22 másodperccel az eset előtt kapcsolta be az Autopilot módot, majd két másodperccel később levette a kezét a kormányról, és a balesetig egyáltalán nem fogta a volánt.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Gombnyomásra kitáruló ajtókkal jön az új Audi Q9

Amikor valósággal izzik a kábel: ez a 10 leggyorsabban tölthető elektromos autó

15 éves fiú menekült a Daewoo Ticóval, amelynek egyetlen ablaka volt, az is pókhálósra repedve

A Player kérdése: Jönnek vissza a V8-as motorok az F1-be. Mit gondolsz erről?
70% Végre! Minél előbb, annál jobb!
26% Ettől nem lesz izgalmasabb a bajnokság, de ártani nem fog.
5% Szerintem rossz döntés.
A limitált champagne-ritkaság, ami felkavarhatja a piacot és a gyűjtők egyik kedvence lehet
Hirdetés