Most éppen nem nálunk lesz napfogyatkozás, hanem az Egyesült Államokban, ahol olyannyira lázban tartja az embereket, hogy egy anyuka még az elhalasztását is kérte. Azoknak, akik élőben követnék, a Volvónál találtak ki egy ötletes megoldást.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is!

A legutóbb 1999-ben láthattál nálunk teljes napfogyatkozást, részlegesen azonban két évvel ezelőtt is kitakarta a Hold a Napot. Idén augusztus 21-én az Egyesült Államok teljes szélességén megfigyelhető lesz a látványos égi jelenség, és ahogy mindig, most is felhívják mindenki figyelmét arra, hogy csak erre a célra készült szemüvegen át kövesse azt. Vagy éppen egy Volvóból.

A svédek amerikai forgalmazója ötletes megoldást kínál azoknak, akik az autójukból követnék a napfogyatkozást. Ha már úgyis utaznak egy kicsit ahhoz, hogy megfigyeljék a dolgot, akkor az XC60-ból kényelmesen, hátradőlve, szemüveg nélkül nézhetik. A megoldás pofonegyszerű: egy speciális sötétített fólia, amit mágneses keretével lehet az autó panoráma-üvegtetejére illeszteni.

Ha pedig túl messze vagy ahhoz, hogy a helyszínről nézd, vagy nincs is Volvód, a CNN applikációban 4K felbontásban 360 fokos videón közvetítik a napfogyatkozást.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Formába hoznád magad a strandszezonra? Adunk néhány hasznos kajás tippet

Amikor a Városliget a nappalidig ér – Élet a Dürer Park zöld ligetében

Robbantott a Mercedes Montreálban is, miközben a Red Bull megint látványosan szenvedett

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Valami csoda folytán neked sikerült jegyet szerezni a budapesti BL-döntőre?
5% Igen
95% Nem
Hol nézzünk ma focit? – Káosz az NB I körül, de itt a megújult Meccsbox
Hirdetés