Szuzukában kellemetlen hiba csúszott a rendszerbe.

Bár a Japán Nagydíj eredetileg 53 körös lett volna, egy körrel hamarabb leintették a futamot. Mindez persze tévedésből történt, mivela verseny végét jelző (kockás zászló mellett használt) LED-fények idő előtt, egy körrel korábban gyulladtak ki.

A LED-fényeket egyébként azok után vezették be az F1-be, hogy a 2018-as Kanadai Nagydíjon a futam leintésére meghívott Winnie Harlow kanadai szupermodell egy sportbíró téves jelzése miatt egy körrel korábban lengette meg a kockás zászlót.

Így pedig a futam végeredménye is változott, az 52. kör állása lett a végeredmény, aminek leginkább a Racing Point pilótája, Sergio Pérez örülhet, aki az 53. körben a falban kötött ki, miután ütközött Pierre Gaslyval, így ugyanis mégis célba ért, a 9. helyen - ugyanakkor csapattársa éppen ennek köszönhetően csúszott ki az első tízből: