2012-ben hangzott el, ráadásul pont Abu-Dzabiban.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Az Abu-dzabi Nagydíj nemcsak az idény záró futama lesz, de Kimi Räikkönen számára az utolsó is, a sportág egyik, ha nem a legszórakoztatóbb figurája ugyanis 42 évesen 20 év után a szezon végeztével végleg visszavonul.

Csapata, az Alfa Romeo – ahol lényegében bemutatkozott 2001-ben – pedig egy különleges festéssel búcsúzik a finntől, autójának motorborítására ugyanis felkerült egy vicces felirat, amivel Kimi egyik, a személyiségét mindennél jobban jellemző, legendás beszólásra reflektálnak:

Dear Kimi, We will leave you alone now, azaz Kedves Kimi, most már békén fogunk hagyni.

A 2012-es abu-dzabi nagydíjon csapata éppen arról tájékoztatta (volna) a futamot vezető – akkor még lotusos – Räikkönent, hogy mennyivel van lemaradva tőle a ferrari Fernando Alonso, amire a finn úgy reagált, hogy „Hagyjatok békén, tudom, hogy mit csinálok!”.

Visszavonulásával kapcsolatban Räikkönen elárulta, hogy...

„Én már várom. Örülök, hogy hamarosan vége (a szezonnak). Nincs ebben semmi szomorú vagy rossz dolog. Sőt, ez pont, hogy jó.”

(Fotó: Alfa Romeo Racing ORLEN)

Ez is érdekelhet:

Már a Red Bull sem védi Verstappent

Röviden: bocsánatot kért a Red Bull.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Hazai pályán a Red Bull: Itt az Osztrák Nagydíj menetrendje, nehogy lemaradj!

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
21% Franciaország
15% Spanyolország
10% Anglia
0% Brazília
23% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés