Egyelőre sem az FIA, sem az FE, sem pedig az F1 nem reagált a történtekre.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Szombaton rakétatámadás érte Szaúd-Arábia fővárosát, azonban a légvédelemnek még Rijád felett sikerült megsemmisíteni a ballisztikus rakétát, aminek célpontja feltehetőleg az akkor éppen zajló Formul E-futam (is*) lehetett, pontosabban a Diriyah ePrix díjátadója, amin Mohammad bin Salman koronaherceg is részt vett.

*Emellett robbanóanyaggal megpakolt drónokat is megsemmisítettek a déli Dzsizan tartományban. A szaúdi katonai szolgálat szerint Iránnal szimpatizáns jemeni húszi lázadók lőttek ki rakétákat.

Ez pedig Forma–1 szempontjából is érdekes lehet, ugyanis a Szaúd-arábiai Nagydíj is szerepel a versenynaptárban, idén decemberben Dzsiddában debütál a közel-keleti ország a száguldó cirkuszban.

Egyelőre sem az FIA, sem az FE, sem pedig az F1 nem reagált a történtekre.

A Szaúd-arábiai Nagydíj körül amúgy is forrong a levegő:

Elszabadult a pokol, amint kiderült, hogy Szaúd-Arábia is bekerült az F1-versenynaptárba

Nekimentek a Szaúd-arábiai Nagydíjnak és az F1-tulajnak is.

(Forrás: CNN, MTI, fotó: ROKiT Venturi Racing)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Az M7-es egyik felhajtóján vette ki a pihenőidejét egy kamionos

A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
35% Argentína
18% Franciaország
11% Spanyolország
11% Anglia
3% Brazília
22% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés