Éles kritikát fogalmazott meg a kínai Csou Kuan-jü.

Csou Kuan-jü örökre beírta magát a Formula–1 történetébe, amikor 2022-ben az Alfa Romeo szerződtette, ezzel ugyanis ő lett a sportág történetének első kínai pilótája. Csou érkezését azonban sokan inkább az üzleti potenciálnak tulajdonították kínai háttere miatt, mintsem az F2-ben nyújtott teljesítményének, pedig a 2021-es idényt több futamgyőzelemmel és dobogós helyezéssel a harmadik helyen zárta. A The Race-nek adott interjújában a kínai versenyző visszatekintett az F1-es pályafutása nehéz kezdeteire, és összehasonlította saját helyzetét az olasz Oliver Bearmanéval, aki jövőre a Haasszal debütál az autósport királykategóriájában:

„Amikor 2021-ben aláírtam az Alfa Romeóval, rengeteg rasszista támadás ért, mert az emberek nem ismerték a pályafutásomat. Most pedig azt látjuk, hogy egy olyan versenyző, aki az F2-ben a top 10-en kívül van, üléshez jut és rengeteg támogatást kap.”

Be kell ismerni, hogy Bearman idén nem tudta megmutatni teljes képességeit, hiszen egyetlen dobogós helyezéssel, ami egy győzelem volt, csak a 15. helyen áll a tabellám az F2-es szezon felénél, és bár küzd a Premával, mégis jelentős támogatásban részesül, ez a helyzet pedig Csou számára keserű szájízt hagyott maga után:

„Ez jól megmutatja, hogy a nemzetiség valóban számít. Nehéz változtatni, ha ázsiai vagy, és különböző ázsiai országokból származol, de ez engem nem aggaszt”

Csou jövője bizonytalan, mivel szerződése a csapattársához, Valtteri Bottashoz hasonlóan az idény végén lejár, az pedig egészen biztos, hogy a szezon végén az egyikőjüknek távoznia kell, tekintve, hogy a csapat bejelentette, hogy 2025-ben Nico Hülkenberg lesz az egyik pilóta, és esélyes, hogy Csou és Bottas sem tarthatja meg az ülését.

(Forrás: Motors Inside, fotó: Getty Images)