Daniel Ricciardo elmondta, mit nem szeret a munkájában, és kétségtelenül igaza van.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Daniel Ricciardo 2018 év végén hagyta el a Red Bullt, ahol 10 évet töltött, majd a Renault-hoz csatlakozott. A franciákkal anyagilag jól járt – az egyik legjobban fizetett versenyzővé vált –, azonban szakmai szempontból elmarad az élmezőnytől, és nem a tehetségével van baj – az RB-nél már bizonyította, hogy a toppilóták közé tartozik, nem véletlenül őt tartják/tartották az egyik legkiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújtó versenyzőnek –, hanem az autóval, amit alá raknak. A Renault-nál pedig kegyetlenül szembejött vele az F1 legvalósabb problémája:

a sikerhez nem elég szimplán tehetségesnek lenni, megfelelő technikai háttér, azaz jó autó is nélkülözhetetlen.

„Ez az egyetlen dolog, amit nem szeretek a választott szakmámban. Mert ez nem olyan, mint a tenisz, ahol nem foghatod az ütőre, ha nem megy jól a játék. Az F1-ben jelentősen függünk a technikától. (...) Bizarr technológiai küzdelem folyik a gyártók között.”

Nem vennénk rá mérget, hogy nem bánta már meg a csapatváltást az ausztrál, de az biztos, hogy...

A Red Bullnak hiányzik Ricciardo

Az ausztrál űrt hagyott maga után.

(Forrás: planetf1.com, Vezess, fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Saturészeg autós borította fel az autóját az M3-ason, beszélni is alig tudott

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
35% Argentína
18% Franciaország
14% Spanyolország
10% Anglia
3% Brazília
19% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés