És Keszthelyi Vivien nemcsak az első magyar női pilóta lesz a Forma–3-ban, de - menedzsmentje szerint – ő lesz a magyar autósport történetének legfiatalabb versenyzője, aki egy teljes szezonon belül eljut a nemzetközi F3-as kategóriáig.

A 18 éves Vivien a BlackArts Racing pilótájaként már januárban bemutatkozhat az F3 Asian Championship Winter Series elnevezésű viadalon.

Az már novemberben kiderült, hogy az ő neve is szerepel a kifejezetten nőknek szóló, W Series névre keresztelt formulaautós kategória szűkített nevezési listáján, és bár az indulókat később jelentik csak be – harminc országból több mint százan jelentkeztek, közülük első körben 55-nek maradt esélye a részvételre –, a versenynaptár összeegyeztethetősége miatt már korábban kipróbálhatja magát a kategóriában.

Akkor meg is mutatjuk, hogy kinek is kell nagyon szurkolnunk a minél jobb eredményekért:

 
 

(Forrás / fotó: MTI / Vivien Keszthelyi)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Egy kamion durrdefektjét rögzítette az autópálya-kamera

„Ez egy horrorfilm” – Toto Wolff kárörvendve rúgott bele a Sanghajban összeomló Verstappenbe

Az autó, amivel magára találhat a Volkswagen – ID. Cross-vezetés

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Az Egyik csata a másik után kapta az Oscar-díjat. Te láttad?
17% Igen, nagyon bejött.
31% Igen, de nekem annyira nem adta.
31% Nem láttam, de megnézem.
21% Nem láttam és nem is tervezem.
Amikor a luxus valódi értékké válik – A Luxusra tervezve új évada a Spektrum Home-on
Hirdetés