Rubens Barrichello meglepő nyíltsággal beszélt korábbi csapattársáról, Michael Schumacherről.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Barrichello 2000 és 2005 között, azaz hat idényen át volt Schumacher csapattársa a Ferrarinál. A maranellóiaknál akkoriban egyértelműen le voltak osztva a szerepek, a német volt az első számú pilóta, míg a brazil a szárnysegéd.

Barrichello szerint bár ők ketten jól kijöttek egymással az olasz istállónál töltött évek alatt, azért Schumacher egyáltalán nem könnyítette meg a helyzetét – többek között erről is beszélt a legutóbbi Beyond the Grid podcastban:

„Michael a barátom volt, de egyáltalán nem volt csapatjátékos. Sohasem támogatott. Soha nem segített, így soha nem is kértem erre. Vannak olyan csapattársak, akikhez odamehetsz és nyugodtan kérdezhetsz, de Michael más volt.”

A brazil számára elég egyértelműen kiderült az is, hogy a Ferrari akkoriban csakis Schumacherről szólt:

„Sokszor előfordult, hogy amikor befejeztünk egy megbeszélést, a többiek azonnal elkezdtek egy másikat, de csak Michaellel. Én meg csak ott ültem... Úgy éreztem, hogy ez csak az ő csapata.”

(Forrás: planetf1.com, fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Sportfotózás mobillal? Ezzel a Leica-kamerás Xiaomi-telefonnal bámulatos képeket lehet lőni

Erdőterápia a zuhany alatt, avagy ilyen a stílusos lelassulás a Balatonnál

Nem az nyer, aki a leggyorsabb – vezettem a világ egyik legtakarékosabb versenyautóját

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Külföldi vagy hazai nyaralás?
43% Külföldi
24% Hazai
33% Idén egyik sem