Ma az Audi R8 a vágyott sportkocsik egyike, néhány évtizede viszont – a keleti blokkban legalábbis – a Skoda 130 RS raliautó volt A Sportkocsi, nem véletlen nevezték a kelet Porschéjének is. Szinte adja magát a kettő összedolgozása.

Jó, ez túlzás, de mégis ez jutott eszébe Petr Nováknak, aki egy R8-as műszaki alapjára készített a 130 RS-t erősen, de persze mai formában idéző karosszériát és részleteket.

Az R200 Non-Fictiont a neves autómárkákkal együttműködő Metal Hoffmann-nál építették meg, és bár ez roppant időigényes folyamat, a tervek szerint nagyon kis szériában gyártani fogják majd a kocsit – persze ha nem csak csodálói, hanem megrendelői is lesznek, ami a 80 millió forintot közelítő árat ismerve nem egyértelmű.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Gombnyomásra kitáruló ajtókkal jön az új Audi Q9

Amikor valósággal izzik a kábel: ez a 10 leggyorsabban tölthető elektromos autó

15 éves fiú menekült a Daewoo Ticóval, amelynek egyetlen ablaka volt, az is pókhálósra repedve

A Player kérdése: Jönnek vissza a V8-as motorok az F1-be. Mit gondolsz erről?
70% Végre! Minél előbb, annál jobb!
26% Ettől nem lesz izgalmasabb a bajnokság, de ártani nem fog.
5% Szerintem rossz döntés.
Százhektáros paradicsom golfkóstolóval, privát wellnessel és regionális ízekkel
Hirdetés