Úgy tűnik, van félnivalója a Red Bullnak a Forma–1 korábbi atyaúristene szerint.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Az már biztosan kiderült a minden csapat által kötelezően benyújtott tavalyi költségvetési beszámolók vizsgálati eredményeiből, hogy hol hibázott a Red Bull: kisebb mértékben túllépte a 145 millió dollárban meghatározott 2021-es költségvetési sapkát, mindemellett pedig eljárásiszabály-sértést is vétett. Azt viszont továbbra sem lehet tudni, hogy milyen büntetés vár az osztrák istállóra, de egészen drasztikus szankciókkal is sújthatják:

A nemzetközi sajtó úgy sejti, hogy az osztrák istálló nem fog komoly büntetést kapni, és megúszhatja a pontlevonásokat – ami jó eséllyel Max Verstappen tavalyi világbajnoki címébe kerülne –, ám a sportágat évtizedeken át irányító Bernie Ecclestone szerint

a Red Bull büntetése „ennél sokkal rosszabb lesz számukra”.

Azt nem tudni, mit értett ez alatt a 91 éves brit üzletember, ennél többet ugyanis nem mondott a svájci Blicknek.

(Forrás: gpblog.com, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

„Amit az FIA csinált, az teljes mértékben elfogadhatatlan”

Ralf Schumacher válaszokat követel az FIA-tól.

„Hamilton előbb lesz újra világbajnok, mint Russell először” – és szerinted?

Szerinted Lewis Hamilton vagy George Russell szerez előbb (újabb) világbajnoki címet?

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Csak az utolsó métereken engedte el Schumachert: A Ferrari-botrány, ami megváltoztatta az F1-et

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
17% Spanyolország
9% Anglia
4% Brazília
18% Egy másik válogatott