Feltűnt a rendőröknek, hogy nincs rendszám a pótkocsin, aztán kiderült, hogy ez a legkisebb probléma.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Csütörtök este, az M6-os autópálya Budapest felé vezető oldalán a dunaújvárosi pihenőhelynél ellenőriztek egy járműszerelvényt, mivel a pótkocsiról hiányzott a hatósági jelzés. Utána viszont kiderült még néhány dolog:

  • a vontatmány a nyilvántartási adatok alapján egy „egyszerű” félpótkocsi, a valóságban viszont átalakították speciális összecsukható, túlméretes óriáskeréknek, melyhez a sofőr engedélyt nem tudott bemutatni
  • a járműszerelvény teljes hossza közel három méterrel meghaladta a jogszabályban előírt maximális hosszúságot
  • nem rendelkezett a túlméretes közlekedéshez szükséges engedélyekkel
  • a nyerges vontatónak lejárt a műszakija, és kivonták a forgalomból
  • a pótkocsinak lejárt a műszakija, és kivonták a forgalomból
  • a vontatónak nem volt érvényes kötelező felelősségbiztosítása

Az 53 éves sofőr azzal védekezett, hogy

nem ő vezette a szerelvényt, de sajnos a rendőrök nemcsak látták, hanem videóra is vették, hogy dehogynem,

ezért ellene szabálysértési, közigazgatási és büntetőeljárás is indult.

(Forrás: Police.hu)

Ez is érdekelhet:

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
30% Argentína
23% Franciaország
16% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott