A Forma–1 a sportág elmúlt tíz évének legnagyobb krízisét éli, jó kérdés, hogy hány csapat éli túl.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Június közepéig teljesen leállt az F1 a koronavírus-járvány miatt, ez gazdasági szempontból is komoly gondot okoz a sportágnak, amelynek részvényein bezuhantak.

Az Alfa Romeo csapatfőnöke, Frédéric Vasseur szerint a jelenlegi krízis helyzetnek több csapat is áldozatául eshet, ha nem lépnek gyorsan valamit, mert az már most látszik, hogy 15-20%-kal kevesebb bevétellel számolhatnak – ez az arany pedig tovább nőhet, ha újabb futamokat kell lefújni –, miközben pedig a költségek növekednek:

„Éppen a sportág elémúlt tíz évének legnagyobb krízisét éljük, már a fél szezon elhalasztották, ez pedig pénzügyileg komoly hatással lesz a csapatokra. Reagálnunk kell rá. Most ugyanaz megtörténhet, mint a 2008-as válság idején, akkor három-négy csapat is kiszállt az F1-ből.”

Négy, de akár hét futammal is rövidebb lehet a rekordhosszúra tervezett F1-es idény

22-ről indult az idény, de ennyi futamot már egészen biztosan nem rendeznek meg 2020-ban.

(Forrás: gpfans.com, fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kvíz: mondunk három autót, melyiket nem a nyolcvanas években mutatták be?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés