Új csomagszállító furgonok tesztelését kezdi meg a UPS, a járművek érdekessége pedig nemcsak az, hogy tisztán elektromos hajtásúak, hanem az is, hogy olyan formájúak, mintha egy rajzfilmből jöttek volna.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A jellegzetes barna színéről és sárga pajzs alakú emblémájáról rögtön megmondod, hogy ez egy UPS furgon, de a jármű futurisztikus formája már azt sejteti, hogy nem akármilyen furgonról van szó. Az Arrival céggel együtt fejlesztették ki azt az áruszállítót, amely tisztán elektromos hajtású, és amelynek első példányait hamarosan forgalomba állítják.

Persze a tisztán elektromos hajtású városi áruszállító egyáltalán nem új ötlet, a UPS-nél már a múlt század harmincas éveiben használtak ilyen járműveket.

A UPS a mai napig használ tiszta üzemű furgonokat, Európában és az Egyesült Államokban összesen 300 elektromos és 700 hibrid járművel viszik ki a csomagokat. Igaz, ezek a járművek külsőre még nem nagyon különböznek a belsőégésű motoros furgonoktól, ugyanolyan unalmasan szögletesek, mint azok.

A most bemutatott áruszállító érdekessége nemcsak a kedves forma, hanem a praktikus felépítés is. Az Arrival eleve a futárok igényei szerint alakította ki a járművet, a panorámaméretű szélvédőn jól belátni a városi forgalmat. Az akkumulátor egy feltöltésével 240 kilométert lehet majd megtenni, ami városi használatra bőven elégnek hangzik.

Első körben 35 darabot állítanak forgalomba Londonban és Párizsban, ahol bizonyára színesítik majd az utcaképet.

Nem ez lesz az egyetlen elektromos típus a UPS-nél, hiszen a Tesla nyerges vontatójából is rendeltek már 125 darabot.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

111 km/órával száguldott a valaha készült leggyorsabb Lego-autó

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
15% Spanyolország
10% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés