Még a csapattal zsinórban négy egyéni és konstruktőri világbajnoki címet nyerő Sebastian Vettelnél is többet kereshet a holland.

A Red Bull meglepően korán, már január elején bejelentette, hogy 2023-ig meghosszabbította Max Verstappen 2020 év végéig szóló szerződését. Csak találgatni lehet, hogy a fiatal holland milyen összegért írt alá – a legtöbb helyen évi 14-18 millió eurót emlegetnek –, de azt még az osztrák istálló is elismeri, hogy elég mélyen a zsebükbe kellett nyúlniuk.

Hiába a 2023-ig szóló szerződés, Verstappen idő előtt távozhat a Red Bulltól

Mindig van egy titkos záradék, úgy tűnik, ez a holland esetében is igaz.

Ezzel kapcsolatban az RB tanácsadója, Helmut Marko annyit elárult, hogy a díjazási rendszerükben az alapfizetés „realtíve , de csak relatíve mérsékelt”, viszont elég magas prémiumokat adnak az elsőtől a tizedik helyig, amihez még hozzájönnek a bajnoki bónuszok is, így pedig „egészen magasra lehet jutni”:

„Ha sok kiváló helyezése lesz Maxnak, akkor ő lehet a Red Bull legdrágább versenyzője.”

Vagyis egy jó idénnyel Verstappen akár letaszíthatja a (bérezési) trónról a csapattal zsinórban négy egyéni és konstruktőri világbajnoki címet nyerő Sebastian Vettelt.

És nem csak a Red Bull szerint ér ennyit a tehetsége:

(Forrás: Motorsport-Magazin, M4 Sport, fotó: Getty Images)

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Koktélozás feszengés nélkül: ilyen Budapest legújabb komfort bárja

Ünnepi útmutató férfiaknak, akik olyan ajándékot akarnak adni, ami valóban megérinti a szívet

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

A Player kérdése: Te szoktál magadnak ajándékot venni karácsonykor?
34% Igen, persze, szerintem teljesen normális.
66% Nekem ez fura, nem, nem szoktam.
Öt pikáns ajándékötlet a barátnődnek, ha idén kicsit felforrósítanád a karácsonyt
Hirdetés