Nem a Red Bull-családból jön ez a bizonyos pilóta.

Andrea Kimi Antonelli debütáló szezonja igazi hullámvasút: bár a Kanadai Nagydíjon megszerezte első dobogós helyezését, hibái – például az osztrák futamon elmért féktáv, amivel Max Verstappen versenyét is tönkretette – éppúgy meghatározták eddigi Formula–1-es pályafutását, mint a tehetsége.

Verstappen optimista a mindössze 19 éves pilóta jövőjét illetően, kiáll mellett, és azt is elárulta, miért hisz ennyire a Mercedes újoncában:

„Az első szezonban elkövetett hibák az F1 velejárói. Ami a legjobban tetszik benne, hogy sosem veszi félvállról és mindig mindent belead. Magamat látom benne.”

Verstappen szerint természetesen van még hová fejlődnie Antonellinek, de csak egy kis türelemre van szüksége, mint mindenki másnak, mert mind mondja:

„Nem könnyű egy topcsapatnál kezdeni, ami ráadásul nem harcol folyamatosan győzelmekért. Rendben lesz, csak időre van szüksége.”

(Forrás: Gpblog.com, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Két pilóta sorsa is eldőlhetett a Red Bullnál

Úgy tűnik, változás lesz a Red Bull jövő évi pilótafelállásában, ami egyáltalán nem lenne meglepő.

Az Alpine másodszor is pilótát cserélhet a szezonban. Meg is van az új pilóta?

Az Alpine a legerősebb felállást keresi 2026-ra, úgy tűnik, nem az idei az.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Újra feltalálták a kormánykereket a Mercedesnél

„A fizetése 1%-áért is találni embert a helyére” – Keményen kiosztották a távozását belengető Verstappent

„Elrágta a patkány” a biztonsági övét, a rendőrök nem értékelték a kreatív csomót

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már vettél részt utcai verekedésben?
11% Igen, többször is.
17% Igen, volt egyszer rá példa.
72% Nem.
Megnéztük a belváros legújabb, izgalmas lakóingatlan-fejlesztését
Hirdetés