A 2013 tavaszán debütáló kabrió 270 lóerős motorjával és 250 km/h végsebességével méltó módon búcsúztatja a hatos szériát.

A kabriónak nem csak a reklámja lesz lendületes, hiszen ugyanazt a kétliteres, négyhengeres motort szerelik az orrába, mint a ferdehátú Golf R-be. A 270 lóerős TSI motorral a kocsi kevesebb mint hat másodperc alatt gyorsul százra, a végsebessége pedig 250 km/h lesz.

A legnagyobb változás, hogy a Cabriolet összkerékhajtás helyett elsőkerék-meghajtást kapott, valamint a Golf R-hez képest harminc kilóval nehezebb, 1555 kg lett.

A 2013 áprilisában megjelenő Cabriolet a hatos széria utolsó hírnöke, hiszen a hetes Golf már hónapok óta piacon van. Az áráról egyelőre még nem adott információt a gyártó, de a Golf R árszabásából kiindulva nagyjából 36 ezer font (12,5 millió forint) körül alakulhat. A kabrió Golf R hazai forgalmazásáról egyelőre szintén nincs hír.

Tovább:
Az autórovat legfrissebb hírei 
A legszörnyűbb modellfrissítések
Narancsszínben pompázik az új BMW Z4 Roadster

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Az autó, amivel magára találhat a Volkswagen – ID. Cross-vezetés

Nevet váltott az ország vezető BMW-szalonja

Ha az autósok egy nagy, sárga villamost se vesznek észre, akkor elég nagy a baj

A Player kérdése: Az Egyik csata a másik után kapta az Oscar-díjat. Te láttad?
17% Igen, nagyon bejött.
38% Igen, de nekem annyira nem adta.
28% Nem láttam, de megnézem.
17% Nem láttam és nem is tervezem.
Miért maradnak meg az emlékezetben bizonyos ajándékok?
Hirdetés