Liverpool-szurkoló is dolgozik az Everton új stadionján, ami nem is annyira meglepő, az inkább, hogy ő is kevesli a tervezett 53 ezres befogadóképességet.

Gőzerővel halad az új Everton stadion építése: a liverpooli városháza 2020 februárjában hagyta jóvá a terveket, majd 2021 augusztusában formálisan letették az alapkövet a Bramley-Moore Dock területén. A dolgok jelenlegi állása szerint a 52 888 fős befogadóképességű stadionban a 2025/26-os idényben kezd majd az Everton, ám az építőmunkások addig is kijelölték a majdani kezdőrúgás helyszínét:

Itthonról nézve talán furcsa lehet, miért kell egy (jobb esetben) PL középcsapatnak ekkora stadion, valójában viszont a releváns kérdés, hogy miért csak ekkora? Nos, ahogy az építkezésen dolgozó egyik – mellesleg Liverpool-szurkoló – munkás megírta, a stadionban marad hely további nézőknek, azt viszont ő sem érti, hogy akkor miért nem eleve nagyobbra csinálják.

Talán mert bőven marad még közösségi tér a stadionban és környékén is, például a Fan Plaza, ahol 9000 ember fér majd el, miután pontosan akkora lesz, mint a város jellegzetes épülete, a Szent György csarnok. Lesz egy rakás bár, kocsma és étterem is, az összes lehetőséget fel is sorolják a leendő létesítmény honlapján.

Az építkezés haladásáról a klub közölt a napokban egy felemelő videót (de persze az építkezés haladását folyamatosan dokumentálják a honlapon):

A Meis Architects tervezte stadion megidézi a klub jelenlegi otthonát, a Goodison Parkot és a város hagyományait is, például az itt megtalálható raktárépületek jellegzetes vonásait, miközben nyilván sokkal modernebb követelményeknek felel meg, mint az elődje.

Bár modern üveg-acél szerkezet készül, lesznek tégla-részek is, amivel Archibald Leitch építész munkássága előtt tisztelegnek. Leitch a Goodison Park mellett számos angliai stadiont (Chelsea, Arsenal, Liverpool, Manchester United) tervezett a XX. század elején.

(Látványtervek: MEIS Studio / Pattern Architects)

Ez is érdekelhet:

Van egy stadion, aminek egyik térfele a Föld északi, a másik pedig a déli féltekéjén található

Egyszerre a Föld két féltekéjén folyik a focimeccs a Zerão stadionban.

Megvolt a stadion, ahol a világítás elektromos autók használt akkuiról megy?

Amikor BL-meccset rendez az Ajax, gondolnád, hogy használt Nissan Leaf akkumulátorok segítségével világítanak? Pedig ez a helyzet, és a rendszer képes visszatáplálni a hálózatba is.

Az megvan, hogy az Arsenal legendás stadionjából lakópark lett?

Az egykori Highbury stadion szellemét ma egy lakópark őrzi, és drónról nézve nem kérdés, hogy futballpálya volt egykoron.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

Hajítsd messzire a sablonokat, rendezd be úgy a lakásod, amire mindenki emlékezni fog!

További cikkeink a témában
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Hirdetés