Meseszerű címet választottunk ennek a meseszerű háznak, és ha megnézed a képeket, azonnal megbocsátod ezt nekünk. Íme a Hello Wood legújabb CLT projektje, ami hidat képez természet és épített környezet között.

Az otthon már önmagában is egy gazdag többletjelentéssel bíró fogalom, de a Hello Wood új CLT háza esetében még ennél is több: egy titkos menedék, elrejtve a kíváncsi szemek elől, beágyazva a domborzatba, szinte mintha a természet maga alkotta volna.

Igen költői leírást kaptunk az épületről, ám ez esetünkben kézenfekvő is, mert le lehet ugyan írni ezt a házat praktikusan is, műszaki paraméterekkel, de nem igazán illik hozzá.

Minden porcikája a pihenést szolgálja, békét és harmóniát sugároz magából.

A két szobát egy fedett nyári konyha köti össze, melynek kemencéje, mint egy cápauszony, merészen kiemelkedik az épületből, mintha csak a tűz és a víz ősi táncát vezényelné.

Leereszkedve a földbe rejtett CLT ház bejáratán, egy százharmincöt négyzetméteres terasz tárul elénk, amely a nyári konyha meghosszabbításaként érinti a tó vizét, rásimul a part ívére, együtt él a természet minden rezdülésével. A környezettel összhangban az épület tetejét zöld gyep borítja, mely minden évszakban más-más színben pompázik.

A nagyobbik lakótér egy mini univerzum; fürdőszoba, nappali, konyha és hálószoba alkotja, a kényelem és elegancia jegyében telik minden pillanat. A vendégszoba egyszerűbb, mégis tökéletes pihenőhely a barátok számára. Óriási üvegablakok és ajtók nyújtanak kilátást a természetre és a horgásztóra, behozva a fényt és a szépséget közvetlenül az otthon terébe.

Az épület karakterét és szilárdságát meghatározó CLT (keresztrétegelt fapanel) megnyugtató, meleg és otthonos érzetet ad a belső térnek. A tető és a homlokzat szintén fából készült, melyet az égetéses yakisugi módszerrel kezeltek, ezáltal egyedi, időtálló és karizmatikus, fekete megjelenést kölcsönözve neki. A különböző színű fák kontrasztokat is alkotnak, és az egységesség megőrzése mellett is változatossá teszik a belteret.

A betonzsaluzás során pedig a maradék fát használtak a kiöntéshez, így még a modern anyagok is visszatükrözik a fa erezetét, a természetesség érzetét. Nem mellesleg a maradék fa használatával minimalizálni tudták a hulladék keletkezését.

Ez a projekt nemcsak egy épület: a Hello Wood természetbarát, innovatív szellemiségének állít emléket. Egy hely, ahol az építészet és a környezet tökéletes harmóniában összefonódik, és ahol minden egyes nap egy új történet kezdődik.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

HELLO WOOD (@hellowood) által megosztott bejegyzés

Hello Wood, CLT ház

Board: Huszár András, Ráday Dávid, Tóth Krisztián, Pozsár Péter

Felelős vezető tervező: Huszár András, Pozsár Péter
Projektvezető építész: Oravecz Péter
Építész munkatársak: Czicze Marianna, Bedrossian Ádám

Kivitelezési projektvezető: Karskó Csanád
Kivitelezési műszaki előkészítő: Szabó Dávid
Építésvezető: Polyucsák Henrik

Belsőépítész konzulensek: Dévényi Tamás, Batisz Miklós
CLT szakkonzulens: Murka István

Fotó: Palkó György
Videó: Lakos Máté

Ez is érdekelhet:

Szalmából, kenderből, vályogból építhetjük a nagyvárosokat a közeljövőben

Áttörés jöhet el a környezettudatos építőanyagok felhasználásánál: a szalma már a mainstream kapujában kopogtat, és lassan az a kérdés, miért nem terjedt el eddig?

Ez a tanösvény nagyon más, mint a többi

Szinte el sem kell hagyni Budapestet, hogy bejárjuk a Teknős tanösvényt, ami sok szempontból új élményt ad, de ettől függetlenül is kár volna kihagyni.

Ez a vagány építmény 116 magyar település együttműködését szimbolizálja

Geometrikus formák és őshonos facsemeték segítségével épített látványos köztéri installációt a veszprémi Gyárkertben a Hello Wood, méghozzá a frissen felújított Drechsler-palota régi tetőszerkezetének vörösfenyő deszkázatából.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Katja szereti az állatokat, magára is varratott néhányat

Trükkök, ha beütne a kajakóma a karácsonyi zabálástól

Clarissa kedvéért még 23-án is hajlandók vagyunk sorban állni

További cikkeink a témában