Új szempontok szerint díszítenek.

Budapest karácsonyi díszkivilágításának egyik legszebbje volt éveken át az Andrássy úti fákra tekert rengeteg fényfüzér. A Budapesti Dísz- és Közvilágítási Kft. (BDK) közleménye szerint viszont ezek „fel- és letekerése sérüléseket okozott az amúgy sem túl egészséges fákon, ami rövidítette azok élettartamát”. Ezért idén ilyen nem lesz,

mert a környezetvédelmi szempontokat helyezik előtérbe,

a fák megóvása mellett fontos szempont lesz az energiahatékonyság is.

A díszítés nagyrészt újrahasznosítható fapellet, valamint alumínium felhasználásával készült, a karácsonyi díszek most első alkalommal készülnek lebomló és újrahasznosítható anyagokból Budapesten.

Az átalakított – karácsonyi vásár nélküli – Vörösmarty téren karácsonyfát idéző díszeket helyeznek el, a tér oszlopain pedig a korábbi szalagos gömbdíszek arányosított, kisebb változatát.

Ez is érdekelhet:

Lélekromboló látvány a teljesen kihalt Budapest

A szerda éjfélkor életbe lépett korlátozó szabályok egy disztópiafilm forgatási helyszínévé változtatták Budapestet.

(Forrás: BDK)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Tiszta lappal indítanád az évet az asztalon? Ezekre figyelj

A férfi szexualitásának évtizedei – Mi történik 40 után?

Bámulatos strapabírással és zseniális kamerákkal érkezett meg a Honor Magic8 széria

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Ha rajtad múlna, eltörölnéd a Valentin napot?
13% Nem, tök jó, hogy van.
65% Azonnal, értelmetlennek tartom.
22% Ebben a fontos kérdésben nem tudok dönteni.
Miért érdemes most magyar kortárs művészetbe tenni a pénzed? Mutatunk pár alkotót, akiket érdemes követni.
Hirdetés