Megdöbbentő hőhullámok Földünk mindkét pólusán.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Az elmúlt napokban olyan hőmérsékleti anomáliának lehettünk tanúi, amit a kutatatók lehetetlennek és elképzelhetetlennek tartottak egészen eddig.

Az Antarktiszon ugyanis az átlagosnál 40 Celksius-fokkal, míg az Arktiszon 30 Celsius-fokkal melegebb hőmérsékletet jegyeztek fel, mint amennyi ebben az időszakban lenni szokott.

Az év ezen szakában az Antarktisznak gyorsan le kellene hűlnie a nyár után, míg az Arrktisznak csak lassan kellene felmelegednie a nappalok hosszabbodásával. A klímakutatók szerint „példátlan és drámai”, hogy Földünk mindkét pólusa egyszerre mutasson ilyen felmelegedést, és arra figyelmeztettek, hogy

az ilyen események gyorsabb és hirtelen éghajlati összeomlást jelezhetnek.

(Forrás: The Guardian, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Több évtizedes mélypontra zsugorodott az Antarktisz

Az eddigi legalacsonyabb szintjére süllyedt.

Súlyosan alábecsülik a tudományos szimulációk az aszályok ökológiai következményeit

Noha már a kísérletek is súlyos következményeket jeleznek előre, a megfigyelések adatai azokat lényegesen felülmúlják.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
22% Franciaország
17% Spanyolország
8% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott