Aggasztó felfedezést tettek kutatók az Antarktiszon.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is!

A NASA bolygókutatói egy óriási üreget fedeztek fel az Antarktisz nyugati részén, a Thwaites-gleccser alatt:

A tíz kilométer hosszú, négy kilométer széles és mintegy 350 méter magas üreg ráadásul titokban és nagyon rövid idő alatt, az elmúlt három évben keletkezhetett, és számítások szerint 14 milliárd tonnányi jég olvadt el a beszivárgó sós tengervíz miatt.

A gleccserek változását először tudták pontosan megmérni köszönhetően az új műholdoknak, amik 2010 óta nagyfelbontású radarokkal monitorozzák a folyamatokat.

Ez önmagában aggasztó, és ha megnézzük, hogy hosszabb távon milyen következményei lehetnek, akkor kifejezetten rémisztőnek tűnik a helyzet:

az ilyen üregek hatására ugyanis a gleccserek gyorsabban olvadnak, mert folyamatosan meleg, sós tengervíz áramolhat alájuk – ha a Florida nagyságú Thwaites-gleccser teljesen elolvadna, körülbelül 65 centiméterrel emelné meg a világ óceánjainak szintjét.

(Fotó: )

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

Sportfotózás mobillal? Ezzel a Leica-kamerás Xiaomi-telefonnal bámulatos képeket lehet lőni

Esetleg amúgy is elrepülnénk Mallorcára, de ha Nancy hívna, már foglalnánk is a jegyet

A Player kérdése: Ott leszel az F1-es Magyar Nagydíjon hétvégén?
5% Igen, kilátogatok a helyszínre.
41% Nem, de a futamot követni fogom.
54% Nem megyek ki, és valószínűleg a futamot sem nézem.
A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz
Hirdetés