Ha a postás kilégzését nem számítjuk, teljesen szén-dioxid-mentes lesz a kézbesítés.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Bécs lesz az első európai nagyváros, ahol minden levél, csomag, reklámanyag és újság kizárólag környezetbarát módon, elektromos járművekkel vagy egyéb zéró kibocsátású eszközökkel érkezik meg a címzettekhez.

Már jelenleg is közel hétszáz elektromos postai jármű van úton Bécsben, ami az összes postai jármű több mint felét teszi ki. Az Osztrák Posta mintegy 32 millió eurót fordít új e-járművekre és töltőinfrastruktúra kiépítésére, hogy év végéig teljeskörűen átálljon az elektromos kézbesítésre. 2022 óta kizárólag elektromos járműveket vásárolnak, évente mintegy ezer új darabot, jelenleg országszerte több mint ötezer elektromos jármű működik a kézbesítésben, és a cél, hogy 2030-ra a teljes, tízezres járműflotta elektromos hajtású legyen.

Az e-járművek működtetéséhez szükséges energiát a posta részben saját napelemparkjaiból nyeri, amelyek harmincnégy telephelyen összesen több mint 18 megawatt kapacitással működnek– ez nagyjából annyi, amennyire több száz háztartásnak szüksége van. Ennek köszönhetően az Osztrák Posta – az energiaszolgáltatókat nem számítva – az egyik legnagyobb ipari napenergia-felhasználó Ausztriában. Már most képesek lennének akár háromezer elektromos járművet kizárólag napenergiával üzemeltetni.

A hosszú távú cél egy olyan e-flotta kiépítése, amely nemcsak energiafogyasztóként, hanem energiatároló és -visszatápláló egységként is működik majd – erre például az általunk tesztelt Renault 5 is képes –, hozzájárulva az okos, fenntartható energiarendszerekhez.

(Forrás: Bécs Város Külképviselete, fotó: Österreichische Post)

Ez is érdekelhet:

Már 100 ezer bécsi háztartást lát el napenergia

2030-ra háromszoroznák a kapacitást.

Talajvízzel hűtik a Bécsi Városi Adatközpontot

A módszert el is ismerték egy fontos környezetvédelmi tanúsítvánnyal.

Víztározó-oázisokat létesítenek Bécsben a városi élővilágért

A kezdeményezés a város klímavédelmi törekvéseit is erősíti, és új élőhelyeket is biztosít a környékbeli állatoknak.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
30% Argentína
21% Franciaország
15% Spanyolország
13% Anglia
0% Brazília
21% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés