Szibériai hideg lepi el ezt a kínai várost, ahol ezt kihasználva minden évben óriási hószobrokat és jégvárost építenek fel, erről pedig bámulatosan látványos képeket készítenek.

Harbin a nyolcadik legnépesebb kínai város, de nem is erről nevezetes igazán, hanem arról, hogy telente a szibériai hideg mínusz 16,8 Celsius-fokos átlaghőmérsékletet hoz magával. Ideális körülmények az óriási hószobrok és jégváros megépítéséhez, amivel már évtizedek óta várják a turistákat.

1963-ban rendeztek először jégfesztivált Harbinban, majd a kulturális forradalom évei alatt szünetelt a rendezvény, amit a nyolcvanas évek derekán élesztettek fel újra. A jégtömböket a télire befagyott Szonghua folyóról hozzák, láncfűrésszel darabolják fel, majd hetekig tartó szobrászkodás veszi kezdetét a decemberi megnyitóig.

Itt biztosan nem kell tartani tőle, hogy elolvadnak a hó- és jégszobrok, a fesztivál ezért az időjárástól függően februárig tart nyitva, a legbátrabbak még a jeges folyóban is úszhatnak egyet.

Már nappal is bámulatos látványt nyújt a jégváros, de a színes esti kivilágításával lesz igazán meseszerű ez a kínai fesztivál.

A fesztivál népszerűsítésére a városban is felépítettek egy 18 méter magas hóembert:

(Képek: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

A világ egyik legbizarrabb látványossága, ami erre a 400 méter hosszú hídra épült

Ázsiai és Nyugat meghökkentő találkozása egy félreeső helyen, magas hegyek közt.

Valószerűtlenül néz ki a világ legkeskenyebb városa: Jencsin

A kínai településen közel félmillióan élnek, pedig van olyan pontja, ami csak harminc méter széles. Egészen hihetetlenül néz ki a város.

Kukkantsunk be Sanghaj legújabb metróállomásába

Ha a metró a kínai metropolisz ütőere, akkor ezen az új állomáson érezni annak lüktetését.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Tegyél egy futóedzőt a fa alá!

Retrokvíz: felismered, hol készültek ezek a fotók a 80-as években?

Kék és zöld tó is van ebben a kráterben az Azori-szigeteken

További cikkeink a témában