Állítólag sok nyíregyházi lakos szokott a kelet-lengyelországi városba látogatni, ők akár edzhetnek is a parkban.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Nyíregyházáról neveztek el egy új parkot a kelet-lengyelországi vajdasági városban, Rzeszówban a két testvérváros együttműködésének 30. évfordulója alkalmából – közölte hétfőn a TVP3 Rzeszów regionális közszolgálati televízió.

A hétfői avatáson részt vett Kovács Ferenc nyíregyházi és Konrad Fijolek rzeszówi polgármester. Kovács Ferenc a beszédében kiemelte:

a park a barátsági hagyományt jelképezi, és összekapcsolja a történelmet a modernitással, és mivel a városba sok nyíregyházi lakos szokott ellátogatni, ezentúl az új parkot is felkereshetik.

Konrad Fijolek elmesélte, hogy gyermekként első külföldi útja során éppen Nyíregyházába látogatott, sok rzeszówi lakoshoz hasonlóan. A két város a 30 éves partnerség során a gazdaság, a művelődés és a sport területén is együttműködött.

A rzeszówi Baranówka lakótelepen 1,5 millió zlotys (123 millió forint) beruházással létesített, játszóteret és edzőgépekkel ellátott szabadidős zónát is magában foglaló park építését nagyrészt kormányzati eszközökből fedezték.

A TVP3 Rzeszów felidézte: a két város közös történetéhez hozzátartozik, hogy Nyíregyháza lakosai a második világháború során menedéket nyújtottak több ezer lengyel menekültnek.

(Forrás: MTI. A képen Rzeszów városának egyik szobra látható, forrás: Pixabay)

Ez is érdekelhet:

Mondunk három várost, kitalálod, melyik országban találhatók?

A megadott három város alapján kell kiválasztanod, hogy melyik országban található. Egyszerűnek hangzik, de könnyű rajta elcsúszni.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

AI-kvíz: gyönyörű magyarországi helyeket jellemzett a gépi intelligencia, rájuk ismersz?

Kevesebb napernyő, több szolgáltatás – indul a strandszezon Olaszországban

Nem tudott azonnal leszállni a Ryanair gépe Eszéken, mert nem volt légiforgalmi irányító a reptéren

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Eddig hogy tetszik neked a futball-vb?
6% Nagyon jó meccsek vannak.
52% Voltak jó és kevésbé jó meccsek is.
43% Eddig nekem csalódás.