Azért pöccent be a nemzetközi szövetség, mert a legutóbbi gálán sem Ronaldo, sem Messi nem volt ott.

A spanyol As azt írja, a FIFA elnöke, Gianni Infantino berágott Cristiano Ronaldóra és Leo Messire, mert nem jelentek meg a legutóbbi gálán. Pedig CR a legjobb játékos és a Puskás-díjra is jelölt volt, és bekerült az álomcsapatba is; Messi pedig az utóbbi kettőn volt érintett. Mivel egyikük sem nyert egyéni díjat, nem érezték fontosnak, hogy oda-vissza repüljenek. Ronaldo az UEFA-gálán is eljátszotta ezt idén, ugyanazon okok miatt.

Ezért aztán Infantino felkérte a FIFA jogi osztályát, hogy oldja meg, hogy mostantól kötelezhessék az összes jelöltet a megjelenésre.

Ronaldo amellett, hogy képtelen méltósággal veszíteni – így ha nem ő kezébe nyomják a trófeákat, nem megy el –, amúgy sincs jóban a FIFA-val. Erről még Sepp Blatter gondoskodott, amikor az akkori elnök 2013-ban a Oxford Egyetemen kijelentette, hogy Messi a jobb, másrészt Ronaldo kapcsán leginkább a fodrászra asszociál. A szürreális beszélgetés Ronaldónál beégett. Amúgy nekünk is, focitörténeti mélység volt.

Berúgott Sepp Blatter FIFA-elnök? És ki az a Leonard Messi?

Abszurd, szürreális beszélgetés Sepp Blatterrel.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A férfi szexualitásának évtizedei – Mi történik 40 után?

Tiszta lappal indítanád az évet az asztalon? Ezekre figyelj

Bámulatos strapabírással és zseniális kamerákkal érkezett meg a Honor Magic8 széria

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Ha rajtad múlna, eltörölnéd a Valentin napot?
14% Nem, tök jó, hogy van.
63% Azonnal, értelmetlennek tartom.
23% Ebben a fontos kérdésben nem tudok dönteni.