Tíz évvel az érkezése után távozik a klub történetének egyik legjobb futballistája.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Az argentin csatárt 2011-ben vette meg a City az Atlético Madridtól, az elmúlt évtizedben a klub történetének legjobb gólszerzőjévé vált, 384 meccsen 257 gólig jutott. Négyszer nyert angol bajnokságot, egyszer FA-kupát és öt alkalommal Ligakupát.

Idén a sérülései miatt is már alig játszott, egy ideje már sejthető volt, hogy nem marad a klubnál, és ez most már hivatalos is.

Hatalmas büszkeség és elégedettség számomra, hogy tíz idényen át játszhattam a Manchester Cityben – manapság ez már ritka a profi fociban. Tíz év, hatalmas eredményekkel, és közben a klub történetének legeredményesebb gólszerzője lettem. Ezalatt olyan emberekkel kerültem kapcsolatba, akik szeretik a klubot, és akiknek mindig helye lesz a szívemben

– írta búcsúüzenetében Agüero.

Az argentint korábban már szóba hozták a Barcelonával, minden bizonnyal a katalán csapatban folytatja.

Megéri a Barcelonának leigazolnia egy 32 éves, sérülékeny, de világklasszis csatárt?

Messi egyik legjobb haverja érkezhet a Barcához. Kérdés, hogy erre van-e szüksége a klubnak?

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
21% Franciaország
16% Spanyolország
8% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott