A Man. City szó szerint pillanatnyi esélyt sem adott a Realnak, simán jutott be a Bajnokok Ligája döntőjébe.

Lehet nem szeretni a feneketlen pénztárcájú Manchester Cityt mint klubot, de ezt a futballt lehetetlen nem csodálni.

Pep Guardiola csapata a Real Madrid elleni elődöntő visszavágóján közel tökéletesen focizva 4–0-ra nyert.

A katalán edző most nem gondolta túl, ahogy ilyenkor szokta, hanem épp ellenkezőleg: megsemmisítette Ancelottit és csapatát a 3–2–2–3-as felállással, a fojtogató presszinggel és a precíz passzokkal.

Olyan első félidőt produkáltak, amit ilyen szinten még nemigen láthattunk, az igazán BL-specialista Real Madridnál egyáltalán nem volt a labda, örülhetett, hogy csak két gólt kapott. Tizenöt perc után 13 passz állt a Real neve mellett, szemben a City 124 passzával, félóra játék után pedig 45 passza volt Modricéknak.

Az első játékrész statisztikája árulkodó:

Egyedül azt tudta felmutatni a Madrid, hogy Courtois megnyerte a párharcot Haalanddal szemben, három ziccerét is megfogta. De Bernardo Silvával nem bírt, a pici portugál kettőt vert neki az első félidőben. A 23. percben tört meg a jég, Silva ballal rúgta el a rövidbe Courtois mellett.

A 37. percben pedig fejjel vette be a Real kapuját, ami Haalandnak nem sikerült, az a nyüzüge, de zseniális portugálnak igen.

A második félidőben jól látható volt, hogy Guardiola nem akar reszkírozni, egyáltalán nem akart abba a hibába esni, hogy a Madrid megkontrázza őket. Ezért a csapatát visszább húzta és a labdaszerzés után szép komótosan passzolgattak. Aztán a 76. percben eldöntötték a meccset: De Bruyne beadása Militaóról pattant a kapuba.

A meccs végén már cserélgetni is kezdett Guardiola, igaz, olyanokat tudott behozni a padról, mint a világbajnok Álvarez vagy a legtehetségesebb angol, Foden. Össze is hozták a negyedik gólt.

A Man. City félelmetesen dominálta és kontrollálta a meccset, sansza nem volt a Realnak. Az égszínkékek formája most van a csúcson, Guardiola találmánya, hogy Stones középpályást játszik, mostanra tökéletesen működik. A döntőben viszont kizárólag nekik lesz veszítenivalójuk, az Inernek még annyi esélye sincs, mint a Madridnak volt. De egy meccsen egy olasz csapat ellen bármi megtörténhet.