Az Ulszan Hyundai 2–1-re nyert a Kangvon stadionjában, ezzel 17 év után ismét megnyerte a dél-koreai bajnokságot. A győzelemhez Ádám góllal és gólpasszal járult hozzá.

Egy kicsit döcögősen indult Ádám Martin dél-koreai pályafutása, augusztusban még egyéni edzésekre kényszerítették, mert túlsúlyosnak találták, ma meg már bajnokot csinált az Ulszanból.

Ádámnak egyéni edzéseket kell végeznie Koreában, mert túlsúlyos

Koreai információk szerint az Ulszan Hyundai azt tartja az egyik legfontosabb feladatának, hogy megtalálják Ádám Martin optimális felhasználásának módját.

A Kangvon ellen ugyanis csereként beállva megfordította a meccset: előbb tovább csúsztatott egy felívelést, amiből gól lett, majd a hajrában egy szöglet utáni visszafejelésből testtel sodorta be a győztes gólt.

A magyar válogatott támadó 13. meccsén a kilencedik gólját szerezte, és nem mellesleg bajnoki címet ünnepelhet csapatával. Az Ulsan 17 év elteltével lett ismét Dél-Korea legjobbja, megelőzve a legutóbbi öt kiírást megnyerő, sorozatával dél-koreai rekorder Csonbukot.

Marco Rossi szerint Ádám Martin előrelépett a dél-koreai átigazolásával

Azt is elmondta Rossi, hogy ha a teljesítmény rendben lesz, továbbra is érkezik a meghívó a válogatottba.

(Fotó: kleagueunited.com)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Reklamált, majd pillanatokkal később szerzett egy nagy gólt a ZTE játékosa

Ronaldinhót idéző gólt szerzett a City játékosa, Guardiola azonban így is foghatja a fejét

70 méterről vágta be a bajnokság gólját a Real Madrid futballistája

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hétvégén indul az F1-szezon. Követed az idei bajnokságot?
25% Persze, nagyon várom már a futamokat.
15% Többnyire igen, megpróbálok minél inkább képben lenni.
17% Ha belefutok, belenézek egy-két futamba.
43% Nem érdekel az F1.