Az osztrák válogatott bravúros győzelmet ért el az Európa-bajnokság csoportkörének utolsó meccsén, és ezzel a csoportot is behúzta.

A D-csoport utolsó fordulójában az eddig veretlen, négypontos Hollandia játszott a hárompontos Ausztriával. Mindkét válogatott viszonylag kényelmes helyzetben volt, minimális volt az esély arra, hogy a franciák mellett ne jusson tovább mindkettő, persze a sorrend még egyáltalán nem dőlt el.

Kezdőcsapatok

Hollandia: Verbruggen – Geertruida, De Vrij, Van Dijk, Aké – Reijnders, Schouten, Veerman – Malen, Depay, Gakpo

Ausztria: Pentz – Posch, Wöber, Lienhart, Prass – Seiwald, Grillitsch – Wimmer, Sabitzer, Schmid – Arnautovic

Már a 6. percben jött a holland gól, egy csatár, Donyell Malen talált be, de nem abba a kapuba, ahova szeretett volna, így egy öngóllal szerzett vezetést Ausztria – videón a gól. Az osztrákok a vezetéssel a csoport első helyét is átvették ideiglenesen, és ezt tartották is a félidőig, köszönhetően annak is, hogy a francia–lengyel meccsen nem volt gól. Koeman annyira elégedetlen volt a gyengén játszó Vermannal, hogy 35 perc után beküldte az első két meccsen kezdő Xavi Simonst.

A második félidő is egy holland góllal indult, Cody Gakpo szerezte meg a tornán a második találatát – videón a gól. Az élő tabellán is változott az ideiglenes sorrend, Hollandia az élre ugrott, Ausztria visszaesett a harmadik helyre.

Bő 10 perccel később azonban már a három válogatott közül egyik sem tartotta meg a helyét. A franciák megszerezték a vezetést, a tabella élére kerültek, Ausztria berúgta a második gólját, és így feljött a csoport második helyére. Az osztrák gólszerző Romano Schmid volt – videón a gól.

Hollandia másodszor is egyenlített, Memhpis Depay szerezte meg az első gólját a 2024-es Európa-bajnokságon, ez volt a negyedik nagy tornája, amelyen betalált – videón a gól. Hat percig állt iksze a meccs, majd Marcel Sabitzer találatával újra megszerezte a vezetést Ausztria – videón a gól.

A hollandoknak volt néhány helyzete, de egyenlíteni nem tudtak,

Ausztria nyert, és mivel a másik meccsen 1–1 lett a végeredmény, csoportgyőztesként jutott a legjobb 16 közé.

Európa-bajnokság, D-csoport, 3. forduló

Hollandia–Ausztria 2–3 (0–1)

Ez is érdekelhet:

A 98. percben jött az olasz gól, ami nagyon kellett a magyar válogatottnak

Olaszország a 98. percben egyenlített Horvátország ellen.

Már ma továbbjuthat a magyar válogatott, mondjuk, milyen eredmény kell hozzá

Az olaszok hétfői pontszerzésével már csak egyetlen kedvező eredményre van szüksége a magyar válogatottnak.

(Fotó: Getty Images)