Olaszország a 98. percben egyenlített Horvátország ellen.

A B-csoport utolsó fordulós rangadóján az egypontos Horvátország játszott a hárompontos Olaszországgal. A meccs a magyar válogatott szempontjából is fontos volt a csoportharmadikok versenyében. Magyarország számára az lett volna az optimális, ha Horvátország nem nyer és a másik meccsen az albánok nem verik meg a már továbbjutó spanyolokat, ebben az esetben a magyar csapat biztosan megelőzi a B-csoport harmadik helyezettjét.

Kezdőcsapatok

Horvátország: Livakovic – Stanisic, Sutalo, Pongracic, Gvardiol – Modric, Brozovic, Kovacic – Sucic, Kramaric, Pasalic

Olaszország: Donnarumma – Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Darmian – Barella, Jorginho – Raspadori, Pellegrini, Dimarco – Retegui

Az első félidőben egy-egy említésre méltó helyzet volt mindkét oldalon. Az 5. percben Sucic távoli lövését védte Donnarumma, a 27. percben pedig a másik kapusnak, Livakovicnak kellett bravúrt bemutatnia Bastoni fejesénél.

A második félidő más sebességgel kezdődött, a horvátok tizenegyeshez jutottak, Donnarumma azonban védte Modric lapos, de gyenge lövését, egy perccel később viszont már betalált Luka Modric, Donnarumma itt is nagyot védett, de a kipattanó épp Modric elé került.

Modric minden idők legidősebb Eb-gólszerzője lett, de a góljának olyan nagyon nem örültünk, mert az élő tabellán így az olaszok három ponttal a harmadik helyre estek vissza, de jobb gólkülönbséggel, mint a magyar válogatott.

A címvédő próbálkozott, de sokáig úgy tűnt, nem jön a gól. A dráma a hosszabbítás 8. percében jött: Mattia Zaccagni egyenlített. Ezzel Olaszország a százszázalékos spanyolok mögött a csoport második helyén végeztek, Horvátország két ponttal zárt, és ez azt jelenti, hogy

a magyar válogatott megelőzte a horvátokat a harmadikok versenyében.

Európa-bajnokság, B-csoport, 3. forduló

Horvátország–Olaszország 1–1 (0–0)

(Fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Itt a matek: így juthat a 16 közé a magyar futball-válogatott

A skótok elleni győzelem után a várakozás és a számolgatás ideje jött el. Összefoglaljuk, hogyan juthat a nyolcaddöntőbe a magyar válogatott.

A 10 legjobb fotó a magyar válogatott drámai győzelméről

Mutatjuk a legjobb pillanatait a Skócia elleni győzelemnek.

Őrület! 100. perces góllal nyert a válogatott az Eb-n

Az utolsó pillanatokban húzta be a győzelmet Magyarország.

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Vonzó karácsonyi képekkel hangolunk az ünnepre

Láttad már Palvin Barbit szexi mikulásruhában?

A Player kérdése: Befejeződött az F1 idei szezonja. Nálad ki az év versenyzője?
29% Norris
52% Verstappen
9% Piastri
2% Russell
9% Egy másik versenyző
Az ikon újjászületik: megérkezett Magyarország első branded rezidenciája
Hirdetés