Eliud Kipchogén kifogott a Boston Marathon.

Minden idők legnagyobb maratonfutója, a világcsúcstartó Eliud Kipchoge karrierje során először indult a kultikus Boston Marathonon. A kenyai futónak az volt a célja, hogy pályacsúccsal nyer Bostonban, ezzel pedig egy lépéssel közelebb kerül ahhoz, hogy mind a hat nagy maratont megnyerje, és a pályacsúcs is az övé legyen ezeken a versenyeken. Erről néhány napja írtunk bővebben:

Legyőzi valaki minden idők legnagyobb maratonfutóját?

Eliud Kipchoge nem egyszerűen csak nyerni akar, azt szeretné, ha mindenhol rekorder lenne. Összejön neki?

Boston azonban kifogott Kipchogén, aki karrierje során harmadik alkalommal kapott ki egy maratonon. A 38 éves versenyző sokáig az élbolyban volt, a verseny második felében azonban leszakadt az elsőktől, és végül csak a hatodik helyen végzett, 2:09:46-os idővel.

A 2023-as Boston Marathont a férfiaknál a címvédő szintén kenyai Evans Chebet nyert, a második a tanzániai Gabriel Geay lett, a harmadik helyen a szintén kenyai Benson Kipruto végzett.