Dánia Wales után Csehországot is kiejtette, már elődöntős Kasper Hjulmand csapata.

A dánok játszották a torna első nyolcaddöntőjét, és végül egészen simán, négy góllal győzték le az előző Európa-bajnokság elődöntősét, a walesi csapatot. Csehország a sokkal esélyesebb Hollandiával találkozott a 16 között, De Ligt piros lapja volt az egyik döntő pillanat, a kiállítás után a csehek egy pragmatikus focival legyőzték a hollandokat.

A dán kezdő:

A cseh kezdő: 

A dánok a félidő elején és legvégén rúgtak gólt, és így óriási lépést tettek az első 45 perc után a továbbjutás kiharcolásához. Az ötödik percben egy (hibásan megítélt) szögletnél a cseh védelem kihagyott, Delaney viszont nem, okosan fejelt a cseh kapuba:

A 42. percben Maehle quaresmásan külsővel tekert középre, Dolberg pedig Vaclik kapujába belsőzött, a Nice csatárának ez volt a harmadik gólja az Eb kieséses szakaszában:

A második félidőt helyzettel kezdték a csehek, de Schmeichel szépen védett Barak lövésénél. Egy perccel később viszont már jött a szépítés, Patrik Schick szerezte meg az ötödik gólját az Eb-n:

Ezt követően voltak helyzetek mindkét oldalon (főleg dán lehetőségek), de gólt már egyik csapat sem tudott szerezni, Dánia jutott a négy közé.

Európa-bajnokság, negyeddöntő

Csehország–Dánia 1–2 (0–2)

Az eddigi negyeddöntőkben: 

Olaszország megállíthatatlan, a belgákat legyőzve elődöntőbe jutott

Olaszország az ötödik meccsét is megnyerte és négy közé jutott.

(Fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

10 sztori, ami miatt felejthetetlen marad a 2026-os téli olimpia

Senki sem tudta megközelíteni a norvégokat az éremtáblázaton

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hány éve dolgozol a jelenlegi munkahelyeden?
7% Kevesebb mint egy éve
20% 1-3 éve
22% 4-7 éve
12% 8-10 éve
39% +10 éve