A Viborg klasszisa nyáron csatlakozik a győriekhez.

Fiatal, de rutinos jobbszélső csatlakozik nyáron a Győri Audi ETO-hoz, írta a Gyorietokc.hu.

A világ- és Európa-bajnok szélső, Emilie Hovden nyártól életbe lépő, kettő plusz egy évre szóló megállapodást kötött a Győrrel.

„Emilie Hovden teljesítményével már korábban felhívta figyelmünket, nyomon követtük pályafutását. A fiatal balkezes játékos Norvégiával mindent megnyert az elmúlt két évben, és idén a dán bajnokságban is meggyőzően teljesít. Csapata, a Viborg anyagi helyzetének instabilitása miatt lehetőségünk nyílt a megszerzésére már 2023 nyarától. Nagyon örülök, hogy a tárgyalások sikerrel végződtek, és Emilie már idén nyáron csatlakozik hozzánk. Biztos vagyok benne, hogy gyorsan beilleszkedik majd, és eredményes lesz csapatunkkal. Kettő plusz egy éves szerződést írtunk alá” – nyilatkozta Endrődi Péter, a Győri ETO Kft. ügyvezetője.

(Fotó: gyorietokc.hu)

Hatalmas megtiszteltetés, hogy Győrbe igazolhatok nyáron. Természetesen nagyon jól ismerem az ETO-t, hiszen a világ legjobb klubjáról van szó. Több válogatottbeli csapattársam is itt szerepel, és nagyon jókat hallottam tőlük is. Nyilván hatalmas bizonyítási vágy van bennem, szeretném a teljesítményemmel majd meghálálni a bizalmat” – ezt már Hovden mondta a győriek honlapján.

A 26 éves Hovden tagja volt a 2021-ben világbajnokságot, valamint 2022-ben Európa-bajnokságot nyerő norvég válogatottnak.

Nevelőegyesülete, a Fana mellett a Molde és a Storhamar csapataiban szerepelt hazájában, majd tavaly igazolt a dán Viborghoz. A 2019/20-as szezonban a norvég bajnokság legeredményesebb gólszerzője volt, beválasztották a szezon álomcsapatába, valamint ő kapta meg az évad legjobb játékosának járó elismerést is.

Ez is érdekelhet:

Golfozni indult, aztán kapott egy sms-t, hogy BL-t nyerhet

Az egykori Veszprém-játékos Bjarte Myrhol a tavalyi olimpia után visszavonult a kézilabdától, most azonban ott van a Final Fouron.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Messi, Ronaldo, Mbappé és Vinícius Júnior együtt legózik ebben az új reklámban

Alig hisszük el, mi lehet Pep Guardiola következő munkája

Kylian Mbappé arról sztorizott, hogy Messi szintekkel jobb volt, mint ő és Neymar

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már vettél részt utcai verekedésben?
11% Igen, többször is.
17% Igen, volt egyszer rá példa.
72% Nem.
Megmutatjuk, milyen egy Audival bejárni a Dolomitok legszebb vidékeit!
Hirdetés