A Bayern lett a legszuperebb, a Fradi újoncgóllal, a PSG az utolsó pillanatokban, a Honvéd simán nyert, Sturridge megállíthatatlan.

A legnagyobb tét

A hétvége az Európai Szuperkupa-mérkőzéssel kezdődött, a Bajnokok Ligája-győztes Bayern München és az Európa-liga-trófeát behúzó Chelsea csapott össze Prágában. Elképesztő izgalmakat hozott meccs, a hosszabbítás utolsó pillanataiban egyenlített a bajor együttes, Javi Martínez gólja után le is fújták a találkozót. A tizenegyeseket végül a németek rúgták jobban, Romelu Lukaku hibája után a Bayern történelme során először nyerte meg a Szuperkupát, a Juventus, Ajax, Barcelona, Chelsea négyes után megnyerte mind a négy európai kupát.

A legjobb kezdés

A negyedik és az ötödik percben is született gól az NB I heti fordulójában, ám a leggyorsabb mégis a Fradi új mali támadójáé, Ulysse Diallóé volt, aki már a harmadik percben a KTE kapujába bólintott. Sokan hitték, hogy ezek után megszórja az FTC a kecskemétieket, ám az eredmény már nem változott. Győzelmével a Fradi fellépett dobogóra.

A legjobb hajrá

A Paris SG szenved, holott a magabiztosan megnyert bajnoki cím után tovább erősödött, a világ egyik legjobb csatára, Edinson Cavani lett Zlatan Ibrahimovic társa. Ennek ellenére két iksszel kezdték a bajnokságot a fővárosiak, majd nehezen nyertek Nantesban. Most a Guingamp ellen szenvedtek hazai pályán a kék-pirosak, csak a 91. percben szerezték meg a vezető gólt. És nem a sztárcsatárok, hanem a 18 éves Adrien Rabiot kotorta a labdát a kapuba. Aztán két perc múlva a svéd óriás is meglőtte az első idei gólját.

A legkomolyabb rangadó

Lehet, hogy a Liverpool néhány éve már nem szól bele a bajnoki címbe, ám a Manchester United elleni meccse mindig az egyik, ha nem a legnagyobb rangadó a Premier League-ben. Ezt a vörös ördögök játékosai is előszeretettel hangoztatják, odaszúrva a Chelsea-nek. A 'Pool legjobbja, Luis Suárez nélkül kénytelen lejátszani az első néhány fordulót, ám rég kezdtek ennyire hatékonyan a vörösök – három forduló, kilenc pont, nulla kapott gól. Vagyis igen, legyőzték az MU-t is, a harmadik bajnokin a harmadik győztes gólját jegyző Daniel Sturridge-nak köszönhetően.

A legszebb gól

A Honvéd borzasztóan elverte a Rákóczit, ráadásul Kaposváron. A négy kispesti gólból egyértelműen Filip Holenderé volt a legszebb, sőt, a hétvége egyik legszebbje. A 4–0-s Honvéd-siker és a 0–1–5-ös bajnoki kezdés után Prukner tanár úr állása veszélybe kerülhet.

A legjobb igazolás

Már sejtettük, hogy nagy játékos lehet, azt is, hogy a Realba igazol, de az kérdés volt, mennyi idő kell neki, míg felveszi a csúcsklub csúcsfocijának ritmusát – nos, nagyjából semennyi. Isco zseniálisan kezdte a bajnokságot, mindhárom fordulóban kezdett, három gólnál és egy gólpassznál jár. Most, a Bilbao ellen duplázott, a Madrid pedig három–egyre nyert.

A legjobb egyéni teljesítmény

Leo Messi hetek óta makacs combsérüléssel bajlódik, így aztán... kezdett és három gólt lőtt Valenciában. A háromból. Miután az első félidőben berámolt egy mesterhármast, amire nem jött válasz a hazaiaktól, kiengedett a Barcelona, és gyorsan kapott két gólt Hélder Postigától még az első játékrész végén. Ebből az első találat csodálatos volt. A második félidőben már nem született gól, pedig Messinek volt még vagy három ziccere. De a mesterhatos már durva lett volna. Majd legközelebb.