A Leverkusen vezetett, de így sem volt reális esélye a Bayern legyőzésére.

Továbbra is kifogástalan formában a német bajnok, és továbbra is veretlen idén a Bundesligában a Bayern München. Hansi Flick csapata papíron rangadót játszott, hiszen a tabella ötödik Bayer Leverkusen otthonába ment a München, de most is bizonyította, hogy kiemelkedik a német mezőnyből.

A hazaiak meglepetésre Alario góljával előnybe kerültek a 10. percben, de a félidőben már 3–1 volt a Bayern javára. Előbb Coman egyenlített, majd Goretzka és Gnabry talált be, a második félidőben aztán Lewandowski is megrúgta a szokásos gólját. Thomas Müller meg kiosztott két gólpasszt, már 20-nál jár a bajnokságban. A végeredmény 4–2 lett, a meccs legvégén megrúgta első Bundesliga gólját a 17 éves Florian Wirtz.

A Bayern előnye kilenc pont a Dortmund előtt, a Borussia később játszik.